אריה ליאני יועץ מיוחד

עו"ד אריה ליאני הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחומי המשפט המסחרי, בדגש על תחומי הנדל"ן, תשתיות, ומימון פרויקטים.

עו"ד ליאני ייעץ וליווה חברות העסוקות בייזום והקמה של פרויקטי נדל"ן מורכבים בהיקפים גדולים בתחומי המגורים, המשרדים והמסחר, וכן ייצג חברות העוסקות בפיתוח של פרויקטי תשתיות (מים, כבישים, תקשורת, אנרגיה, פסולת) גדולים, הן במתכונת של EPC והן במתכונת של שותפות ציבורית – פרטית (PPP) מסוג BOT/BOO/PFI.

ניסיונו העשיר של עו"ד ליאני, הן בתחום הנדל"ן והן בתחום התשתיות ומימון פרויקטים, מעניק לו את היכולות לתת מענה לסוגיות משפטיות ומסחריות מורכבות בהם נתקלים לקוחותיו במהלך קידום ייזום, תכנון, הקמת ותפעול של פרויקטים מסוג זה.

ניסיון בתחום הנדל"ן

עו"ד ליאני הינו בעל מומחיות וניסיון רב בייעוץ וליווי של עסקאות נדל"ן מורכבות בהיקפים גדולים בארץ ובחו"ל. את ניסיונו רב השנים בתחום הנדל"ן צבר ע"ד ליאני, בין היתר, במסגרת עבודתו כיועץ המשפטי של אביב ושות' (מייסודו של משה אביב ז"ל), אוסיף השקעות ופיתוח, ועוגן נדל"ן מניב (לשעבר זיקית).

בין היתר, ייצג עו"ד ליאני את היזמים של "מגדל משה אביב" ברמת גן בשורה של עסקאות קומבינציה ועסקאות למתן שירותי קבלנות להקמת המגדל, את היזמים בעסקה להקמה של פרויקט "מרכז ויצמן" במתחם המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב (הכולל מרכז מסחרי, מגדל משרדים, ומגדל דיור מוגן) והשכרת שטחיו, את היזמים של הקמת הבניין החדש של בית החולים אסותא ברמת החייל בתל אביב, ושל בית software Israel  BMC ברמת החייל בתל אביב. כמו כן, ייצג עו"ד ליאני יזמים וקבלנים בהסכמים להקמה של בנייני משרדים בפארק המדע ברחובות, הסכמים לרכישה ומכירה של נדל"ן מניב בבריטניה, הסכמים להקמה של מרכז מסחרי גדול בסופיה, בולגריה והשכרת שטחיו, ואת קבוצת תהל בעסקה למכירת "בית תהל" ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

ניסיון בתחום התשתיות ומימון פרויקטים

עו"ד ליאני הינו בעל ניסיון רב בייעוץ וייצוג משפטי של גופים המבצעים פרויקטי PPP ו- EPC בתחום התשתיות (מים, כבישים, תקשורת, אנרגיה, פסולת), והוא בעל מומחיות וניסיון ייחודיים בייצוג גופים היוזמים ומבצעים פרויקטי EPC בתחום התשתיות עבור גופים ממשלתיים ופרטיים במדינות מתפתחות, לרבות מתן ליווי משפטי של תהליך ארגון חבילות מימון עבור לקוחות ממשלתיים במתכונת של Export Credit Finance.

עו"ד ליאני צבר ניסיון רב שנים בתחום התשתיות ומימון פרויקטים, בין היתר, במסגרת עבודתו כיועץ המשפטי של קבוצת תה"ל ובמסגרת עבודתו כיועץ המשפטי של ברן אינטרנשיונל.

בין היתר, ייצג עו"ד ליאני יזמים בשורה של פרויקטי EPC גדולים להקמת מתקנים לטיפול במים והקמת מערכות להולכת מים במספר מדינות באפריקה (גאנה, אנגולה, אתיופיה ועוד) ובאמריקה הלטינית, ואת היזמים בפרויקט להקמת תחנת כוח בהספק של 340MW בטכנולוגיה של אגירה שאובה בכוכב הירדן.

כמו כן, השתתף עו"ד ליאני בייצוג חברת דרך הים, הזכיין בפרויקט BOO להתפלת מי-ים בפלמחים בתפוקה של 90 מיליון מ"ק/שנה, ייצג קונסורציום חברות שהשתתף במכרז BOT בינ"ל להקמת מתקן התפלה בשורק, ומציעים במכרזי BOT להקמת מתקנים לטיפול בשפכים בישראל, והשתתף בייצוג מציע במכרז PFI בינ"ל להקמת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן.

השכלה

LL.B – האוניברסיטה העברית, ירושלים

לשכת עורכי הדין בישראל, 1993

תחומי התמחות

נדל"ן

תשתיות ומימון פרויקטים

משפט מסחרי ותאגידים

מכרזים